Головні правила у виборі мяча

Без сумніву, футбольний м'яч один з найважливіших елементів на полі. Від нього залежить чимало факторів, і тому так необхідно правильно та ретельно обирати м’яч. 

Зараз перед покупцями представлений широкий асортимент різноманітних моделей м'ячів. Вони бувають різних брендів, як відомих, так і не дуже, різної якості, різного розміру та звичайно різної цінової політики. То як правильно вибрати мяч, щоб  залишитись задоволеним покупкою та не жаліти про витрачені гроші?  Давайте розбиратись разом.

Перші правила, яким необхідно слідувати при купівлі мяча - враховувати вік гравця для якого здійснюється покупка. Це потрібно для того, щоб визначати, який розмір та вагу повинен мати мяч, котрий підходить конкретно для вас.

В більшості футбольні м'ячі мають три розміри. Різниця яких в довжині окружності та вазі. Мяч 3 розміру рекомендується футболістам до 8 років. Такий розмір гравцям цього віку легше контролювати та, що важливо, навантаження на ноги є зниженим. Якщо ви в категорії від 8 до 12 років, то сміло обирайте 4 розмір. Найбільший - 5 розмір, підійде для всіх кому більше 12.

Варто звичайно приділити увагу і таким параметрам, як матеріал камери та тип крою.

Друге, що потрібно визначити, це з якою метою купується мяч. Є велике значення чи це модель для тренувань, чи для професійних матчів. Наступним важливим фактором, який варто продумати, стосується поверхні, на якій буде здійснюватись більша частина ігри.

При виборі варто врахувати і такі фактори як: 

  1. Матеріал.

  2. Шар підкладки.

  3. Шов.

  4. Камера.

  5. Клапан в камері.

Взявши до уваги і проаналізувавши фактори описані вище, ви зможете значно зменшити коло вибору, і зосередитись на тих моделях, які відповідатимуть вашим потребам.

 

Яким повинен бути хороший футбольний м'яч

Часто якісні і справді хороші м'ячі залежить від виробника. Такі гіганти, як Adidas та Nike уже давно завоювали визнання завдяки якості своєї продукції. На ринку спортивних товарів, два найвідоміші бренда завжди знайдуть чим здивувати прихильників та вибагливих критиків. 

Отож, який він хороший футбольний мяч? Є декілька факторів, які відрізняють якісний мяч від неякісного:

  1. Камера.

  2. Панель.

  3. Крій.

  4. Підкладка.

 

В чому ж різниця між латексною камерою та камерою з каучуку? Каучук, або як по іншому називають бутил - це синтетика, яка довго тримає повітря, що є беззаперечно плюсом. Проте мінус такого мяча - це твердий майже “дерев'яний” бутил. Отож, рекомендуємо обирати модель з латексною камерою, звичайно підкачувати його потрібно частіше, проте стабільність траєкторії польоту та м'який еластичний латекс приємно здивують.

Панель складається з латок, які скріплені докупи і утворюють сферу.  Вони повинні бути  з синтетичної шкіри, поліуретана або полівініхлориду. Зверніть увагу, чим більша кількість панелей, тим стабільнишим буде політ вашого снаряду.

Що стосується крою, то тут вибір залежить тільки від вас. Панелі можуть бути зшиті або склеєні. Зараз все рідше м'ячі зшивають, адже є технології при яких їх склеюють без жодного шва.  У склеєних панелей вища точність польоту, проте зшиті вручну більш дорогі та практичні у використанні, тому така модель складе вам довгу службу.

І останнє, про що треба знати - це підкладка. Її роблять з хлопка або поліестера. Завдяки цьому мяч зберігає свою форму та еластичність. В залежності від виду м'яча, кількість підкладок може бути різною. Так, наприклад, в професійних снарядах від 4 і більше слоїв підкладки, а в любительських лише від 1 до 3.

 

Якщо ти твердо вирішив, що мяч потрібен для дворового футболу, то обирай модель з протектором. В них більше бутила, за рахунок чого зовнішній вигляд мяч збереже надовго. Якщо ж ганяєш футбол на газоні, тоді мяч з латексу, те що тобі потрібно.

Вперто жадаєш мяч від популярного бренда? Що ж тоді слід бути уважним, щоб  розпізнати майже ідеальну підробку від оригіналу. І ще готуйся викинути чималі гроші, адже Nike чи Adidas не коштують дешево. При виборі, зверни увагу на написи і зображення, як правило в дешевих моделях, їх штампують прямо на шкіру і тому на швах немає стиків малюнка.

Ну ось, тепер ти готовий обирати мяч. І пам'ятай, недостатньо обрати та купити хороший мяч, не менш важливим є  догляд.