Головні функції гетр

        Футбол - найбільш відома та популярна гра в світі. Жоден футбольний матч професійний чи аматорський не обходиться без стандартної екіпіровки футболіста. Кожна команда має свою унікальну форму, яка відрізняється кольором та дизайном. Футбольна екіпіровка призначена не тільки для того щоб виділятись на полі, саме вона забезпечує комфорт та захист під час гри. Також екіпіровка футболіста слугує певним ідентифікатором команди або ж країни. Стандартно футбольна форма складається з:

 • шортів;

 • кофти;

 • взуття;

 • гетрів.

 

І хоча всі знають, як виглядає  форма, питання щодо неї виникають і досі. Часто суперечки породжують саме гетри. То для чого ж вони? Давайте розбиратись. 

Гетри - це обов'язковий атрибут гравця на полі. Функції гетрів часто не дооцінюють або ж і зовсім не беруть до уваги.

Професійні футболісти або ж віддані прихильники знають, що гетри мають кілька основних призначень:

 1. Захист.

 2. Кріплення щитків.

 3. Зручність.

        Тепер розглянемо більш детально кожен пунк. Основний захист, який надають гетри - це унеможливлюють отримання травм та пошкоджень на тілі.  Гетри повинні плотно утримувати ногу, адже тільки так вони не спадатимуть під час гри і тим самим не обмежуватимуть рухи футболіста. Отож стверджувати, що гетри це просто футбольний аксесуар - помилка. Задача щитків захистити ноги гравця від ударів, проте зафіксувати щитки без гетрів не можливо. Варто зазначити, що досить часто аматори та просто любителі гри в футбол відмовляються одягати щитки, проте вони є обов'язкові для використання в професійному футболі. За рекомендаціями травматологів захищати коліна варто навіть в аматорській грі. Що стосується зручності та комфорту, то  завдяки гетрам волога та бруд не потрапляє у взуття футболіста.  Скільки пар гетрів мати - вирішувати вам, проте рекомендується мінімум 2 пари для гри, і близько 5 для тренувань. 

 

Як вибрати гетри?

 

        Правильно обрати гетри, так само важливого, як і будь-яку іншу частину футбольної екіпіровки. За для того, щоб почувати себе на полі впевнено, комфортно та зручно при купівлі гетрів необхідно прислухатись до власних відчуттів. Важливо звернути увагу на:

 • матеріал та тканину;

 • товщину;

 • розмір;

 • зовнішній вигляд.

        Сучасні матеріали дозволяють обрати ідеальні гетри по власних побажаннях. Гетри зроблені із синтетичних матеріалів можна віднести до більш практичних та бюджетних. Вони швидко сохнуть, практично не відчуваються на нозі, прекрасно підходять для теплих погодних умов, проте гірше вбирають вологу.  Гетри з натуральних  тканин - плотніші, добре вбирають вологу, але довго сохнуть та швидко втрачають форму. Більше підходять на прохолодну погоду.

        Товщина гетрів також відіграє важливу роль. Чим вони плотніші, тим краща фіксація щитків. Але пам'ятайте, що такі варіанти значно знижують відчуття від мяча.

        Розмір гетрів потрібно обирати ретельно, відштовхуючись  від розміру взуття або розмірної таблиці виробника. Зверніть увагу на ширину стопи, якщо нога широка, краще обрати виріб на розмір більший. Висота гетрів обирається в залежності від індивідуальних вподобань та залежить від висоти ніг та розміру щитків. 

        Естетичний вигляд несе собою чимале значення. Саме тому намагайтесь підібрати гетри під стиль та колір своєї форми, щоб вони добре поєднувались з іншими частинами екіпіровки.