Усі батьки, рано чи пізно, стикаються з питанням: в яку секцію чи гурток віддати їх дитину. Звісно ж, більшість батьків та дітей надає перевагу спорту. Найбільш популярним заняттям для малечі є футбол. І тут батьки вже мають нові турботи: яке екіпірування потрібно придбати. Головним атрибутом для цього виду спорту є звісно взуття, тому до його вибору варто віднестись більш відповідально. 

Звісно, все залежить від поверхні, на якій будуть проходити тренування та ігри. Проте основним атрибутом, який мають придбати батьки - це футзалки. Вони підходять для міні -футболу та в зимовий період, коли заняття відбуваються в приміщенні.

Яке взуття радять ортопеди? Зазвичай, рекомендують шкіряні футзалки, проте проти синтетичного матеріалу заборон також немає. Навпаки, синтетика додає більшої легкості, кращу фіксацію стопи та допускає більше повітря до ноги. 

Якщо ви вже ознайомлювалися з ринком дитячого футбольного взуття, можливо зауважили в назвах моделей частинку JR (дитяче взуття для ігор). Це зменшений вид дорослого взуття, проте з певними змінами в технологіях та характеристиках, саме під ногу дитини. Тому, при виборі обов’язково варто звернути на це увагу.

Характеристики дитячих футзалок

  • Матеріал. Тут сміло можна вибирати як шкіру, так і якісні спеціальні синтетичні матеріали. Більшість надає перевагу саме другому варіанту, так як вони більш комфортні для стопи дитини.

  • Підошва. Так як заняття проходять на твердій основі, необхідно серйозно віднестись до вибору підошви. Тонка, без амортизації основа може нанести шкоди юним спортсменам. Адже ударні навантаження від паркету надто сильні. Тому, в першу чергу обирайте взуття з хорошою амортизацією для захисту вашої дитини. Також не забувайте про спеціальних рельєфний малюнок на підошві.

  • Фіксація. Є моделі з різноманітними видами та технологіями фіксацій за допомогою шнурівок. Вибір має залежати від комфорту та зручності. Якщо дитині легко взути футзалки самостійно, при цьому нога зафіксувалась добре та не завдає дискомфорт під час бігу - сміло можна купити саме цю модель.

  • Розмір. Завжди обирайте взуття разом з дитиною, або по довжині стопи в сантиметрах. Адже різні бренди мають різну розмірну сітку і ваш 36 розмір кросівок може відповідати 37.5 футзалків.

  • Додаткові вставки, шкарпетка та язичок. Ці всі характеристики менш важливі, проте не варто ними нехтувати. Наприклад, якщо у хлопчика високий підйом стопи, модель з вшитою шкарпеткою не підійде, адже  процес одягання буде дуже довгий та складний і носити таку модель буде не комфортно.

Ще раз звернемо вашу увагу на вибір матеріалу, адже це найбільш популярне питання усіх покупців при виборі футбольного взуття. Якщо ви обираєте дитячі футзалки, більш комфортними та зручними звісно будуть з синтетичних матеріалів. Проте, якщо все ж таки ви довіряєте шкірі, варто купити оригінальне взуття з шкіри кенгуру. Інші варіанти вам точно не підійдуть.

Дизайн та амортизація

Найважливішим чинником при виборі дитячого взуття, все ж таки, є амортизація. Адже здоров’я дітей та їх безпека завжди на першому місці. При хорошій амортизації підошви, на ноги не буде йти велика нагрузка й бігати буде набагато легше. Навіть дорослі гравці обирають взуття з амортизацією. 

А ось дизайн є вже менш важливим. Хоча він також суттєво впливає на вартість. Зазвичай зовнішній вид футбольного взуття обирають під забарвлення спортивного одягу чи воротарських рукавиць, якщо це голкіпер. Також часто обирають між різними популярними брендами. Комусь більш до вподоби Nike, а хтось надає перевагу моделям Adidas.