Хочете дізнатися як поводитися зі своїми воротарськими рукавицями, щоб вони прослужили вам максимально довго? Тоді ця стаття саме для вас! Почнемо зі зворотного боку: до чого призведе безвідповідальність і відсутність догляду за власною екіпіровкою?!

Уявімо футбольний матч, коли футболіст грає в дірявому взутті й з здутим м'ячем. Трохи смішно, правда? Про жодний успіх на футбольному полі й мови в даному випадку бути не може. Так само і стосується воротаря з його екіпіровкою. Відчуття дискомфорту викликає поганий догляд або взагалі його відсутність. Воротар легко може втратити концентрацію і не зловити м'яч, а все тільки тому що його рукавички в поганому стані.

Ще один ризик залишитися без сейва - це стертий латекс або розтягнуті манжети. Такі рукавички погано фіксують м'яч і втрачають точність відбивання. Ну і звичайно, я думаю, ніхто не хоче отримати травму через недоглянуті рукавиці, таку, наприклад, як вивих або розтягнення.

Тепер переходимо до найважливішого питання.

Як правильно доглядати за воротарськими рукавицями?

Запам'ятайте кілька важливих порад.

Використовуйте окремі рукавички для тренувань

  • Буде краще, якщо ви будете мати дві пари рукавиць: одну - для тренувань, іншу - чисто для гри. Якщо ви хочете щоб ваші рукавички були в хорошому стані чим довше, не використовуйте їх для тренування. Придбавши собі недорогу модель виключно для тренувань. Таким чином ваші ігрові рукавички будуть служить вам набагато довше й краще.

Правильно доглядаємо під час матчу

  • Латекс необхідно зволожувати перед грою. Тому обов'язково потрібно змочити їх водою. Однак не завжди є час або необхідні умови для цього і деякі футболісти плюють на долоні. Будьте уважні і не перестарайтеся, адже дуже багато вологи робить ваш латекс ковзючим.

Очищайте свої рукавички

  • Завжди мийте їх після гри. Навіть якщо ваші рукавички мінімально забруднені або взагалі чисті, це не означає, що їх мити не потрібно. Адже бруд і піт забиває латекс й згодом м'який латекс перетворюється в твердий й зовсім нелипучий. Мити рукавички потрібно теплою водою. Після цього злегка вичавіть надлишки води, але ніколи не скручуйте їх - це зашкодить латексу й взагалі він може розірватись.
  • Якщо ваші рукавички сильно забруднені, можна використовувати миючий засіб. Однак це не дуже добре, адже це погано впливає на латекс. Також не варто прати рукавиці. Не менш важлива правильна сушка. Ніколи не використовуйте сушарки, батареї, віджимання або сонце для сушіння. Сушіть в місці, де немає сонця і тепла. Якщо знехтувати цим, ваші рукавички просто почнуть тріскатися і втратять природну вологу.

Зберігайте правильно

  • Більшість воротарів, які втомилися після гри, просто забувають про свої рукавиці до наступного матчу. Якщо завтра у вас знову матч, ви можете скористатися вологими серветками, адже за такий короткий термін вони не встигнуть висохнути. Це не так вже й важко. Повноцінно мийте їх тільки якщо у вас буде більше часу для висихання до наступної гри. Якщо ви будете зберігати рукавички долоню до долоні, можлива їх склейка, що призведе до пошкоджень латексу. Також ви можете придбати сумку спеціально для зберігання.

Ну от і все! Сподіваємося наші поради стануть корисними для вас і допоможуть вашим рукавиці прослужити як можна більше часу і зіграти якомога більше матчів. Будьте завжди на сторожі воріт впевнені й готові до перемоги!