Усім мабуть відомо, що гра у футбол походить з Англії ще з 1870 року. Протягом цього не малого проміжку часу, більшість правил змінились й сучасний футбол вже мало подібний на першопочатковий англійський. Крім правил, також можна спостерігати кардинальну зміну футбольного екіпірування. Зараз усі привикли до звичного комплекту шортів та футболки, проте у 19 столітті все починалось далеко не з такої композиції одягу.

 

Перша футбольна форма мала назву “плюс 4”. Розшифровується як чотири обов’язкові елементи: кофта, шапка, шкарпетки та штани, які мали бути заправлені в шкарпетки. Тобто, кожен міг одягати власні речі на свій смак за правилом так званої “четвірки”. Нагадує трішки любительський футбол у дворі. 

На початку 20 століття історія футболу розказує, що правила зовнішнього виду гравців кардинально змінились. На зміну зручному домашньому одягу прийшли важкий робочий одяг та армійські черевики. Зрозуміло, що грати в такому одязі дуже важко, тому футболісти часто отримували травми.

Проте, як тільки футбол вийшов на більш професійний рівень, змінилось і екіпірування. Кожен міг одягатись на власний смак, не було єдиних правил. В цей проміжок часу були популярні яскраві модні речі. Кожна команда хотіла виділитись чимось на полі гри й придумували, інколи, навіть дивакуваті образи. Ось наприклад, головний убір - бордовий берет. Важко уявити зараз на полі учасників в такому екіпірування. А тоді, це був тренд сезону. 

 

Цьому нестандартному одягу швидко прийшла на заміну однакова форма для всіх гравців. Підкреслювали єдиний  вигляд ремні на поясі, які тримали шорти, адже в той час про резинки ще ніхто не знав. 

В середині 20 століття почалось нумерування гравців. Проте знову ж таки, конкретного місця для номерного знаку не було. Хтось ставив номер на футболці, а комусь більш до вподоби місце на шортах. Тому часто під час переглядів матчів можна було бачити, що в однієї команди нумерація на спині, а в інших на шортах.

На кінці 20 століття виникла проблема цензури. Довжина шортів щоразу зменшувалась, через те ввели правило “Шорти мають бути довжиною за коліно”. 

З кожним роком футбольне екіпірування щоразу оновлювалось та вдосконалювались. Форма стала максимально легкою та комфортною, бутси підібрані під поле та погодні умови для кращої фіксації. Обов’язковим елементом стали гетри та щитки.

Що ж входить в екіпірування сучасного футболіста?

 

Звісно існують і певні заборони щодо футбольного екіпірування.

Наприклад, на футбольне поле забороняється виходити з ювелірними прикрасами, будь якими аксесуарами чи медичними засобами, що містять метал. Адже можна нанести тілесних ушкоджень гравцям.

Також вагомим порушенням, яке карається покаранням, а саме дискваліфікацією, є прихована реклама під футболкою. Якщо після сутички з суперником чи по іншій причині у гравця наявна кров на формі, він зобов’язаний покинути поле для заміни одягу (завжди має бути запасний варіант).

Цих вимог мають суворо дотримуватись усі учасники команд, без виключень.