Призначення футбольних м'ячів
Що таке футбольний мяч та як він виглядає відомо кожному, проте чи знаєте ви про види футбольних м'ячів і чим вони відрізняються? В цій статті, ми розкажемо за якими критеріями поділяють футбольні снаряди.
Найперше, що потрібно знати про різновиди мячів - це їх розподіл по призначенню. Мабуть, це основна категорія розподілу, на яку варто звернути увагу.
Отож за своїм призначенням м'ячі поділяються на:
-
професійні;
-
матчеві
-
тренувальні;
-
спеціалізовані;
-
футзальні;
-
рекламні або ж сувенірні.
Професійні футбольні моделі це м'ячі, якими грають на чемпіонатах або лігах, іншими словами такі моделі призначені для гри найвищого та найтоповішого рівня. Всі професійні моделі мають сертифікат FIFA Quality PRO та проходять суворі тест драйви перш, ніж заслужити свій титул. Якість цих круглих сфер є їх головною зброєю, адже виготовляються вони з найякіснішого матеріалу.
Матчеві футбольні м'ячі призначені для ігор на будь-якій поверхні поля. Ціни на них більш доступні, а хороші властивості зберігаються за рахунок якісних матеріалів. Моделі, які виробляють для матчу повинні відповідати відповідним розмірам та вазі.
Якщо говорити про тренувальні мячі, то їх перевагою є висока зносостійкість, за рахунок більш жорсткої камери. Спеціалізовані моделі м'ячів створені для відпрацювання технік та прийомів.
Різновиди м'ячів
Крім розподілу по призначенню, класифікують та розрізняють м'ячі ще по декількох факторах, а саме:
-
за розміром;
-
підкладковим шаром;
-
камерою;
-
швом.
Вище ми уже згадували про розміри м'яча. Є 5 розмірів м'яча, від 1 до 5 відповідно.
1 та 2 розмір, як правило використовують в рекламних компаніях або як сувенір, рідше для тренувальних чи ігрових процесів. Оскільки від розміру залежить і вага мяча, то 3 розмір призначений для дітей, віком до 8 років, а 4 - віком від 8 до 12. 5 розмір м'яча використовують уже підлітки та дорослі спортсмени.
Наступне це підкладка, або як ще називають - підкладковий шар. Кількість підкладок, яку можуть містити м'ячі - різна. В деяких моделей їх 1 або 2, а от професійні снаряди відзначаються 3-4 підкладками. Шари потрібні для того щоб мяч тримав форму. Діляться м'ячі і за камерою.
Вона у м'ячів виготовляється як правило з двох найбільш поширених матеріалів:
-
латекс;
-
бутил.
Латексні моделі більш еластичні та мякші, за рахунок чого вони швидко повертаються до своєї початкової форми. Через свою пористу структуру ці м'ячі пропускають повітря і потребують підкачування частіше, ніж снаряди з бутилу. Бутилові ж камери славляться високим рівнем тримання повітря, але програють в своїй жосткості.
Розрізняють:
-
ручний шов;
-
машинний шов;
-
термосклеєні м'ячі.
Найкращим вважається ручний шов, адже при такій технології кожна панель фіксується вузлом і потім зшивається ниткою. Ручний шов і досі залишається найдорожчим та найнадійнішим.
Машинний шов завжди помітний та не може здивувати своєю надійністю чи міцністю. Якщо говорити про термосклеяні моделі футбольних м'ячів, то вони майже наблизились до моделей зшитих вручну. У них хороша водопроникність, не погана міцність і, що важливо ідеально рівна поверхня. Варто сказати, що зараз набирає популярності ще один метод, який називається методом подвійного з'єднання. Він включає в себе одразу і зшиття і проклеювання.