На сьогоднішній день майже кожен виробник спортивної атрибутики старається щосезону випустити нову колекцію, щоразу змінюючи та вдосконалюючи її новими технологіями та цікавішими комбінаціями. Таким чином вибір стає все більшим, а зробити його все важче. Різняться вони за багатьма факторами. Наприклад, за типом поверхні можна виділити воротарські рукавиці для трав’яних поверхонь та для футзалу. Також є професійні та для початківців. А ще за матеріалом, розміром, захистом та багатьма іншими критеріями. Тому якщо ви стоїте перед таким вибором, швидше за все у вас виникнуть багато запитань.

Ми виділили декілька основних характеристик воротарських рукавиць, на які бажано звернути увагу в першу чергу та, які допомагають у виборі.

Матеріал

Тильна сторона допомагає воротарю відбивати кулаком, а внутрішня – навпаки, ловити. Тому їх створюють з таких матеріалів, які будуть сприяти цьому.

Тильну сторону для професіональних рукавиць роблять з 4 мм німецького латексу. Також є з 4 мм синтетичним. Для дешевших використовують EVA або PCV матеріали. Роль тильної сторони – це захистити кулак та допомогти у відбиванні. Деякі бренди нашивають резинові вставки для захисту від травм. Це стимулює кращу гру кулаком.

Внутрішня сторона є одним з найважливіших критерій вибору. Саме від якості долоні залежить буде м’яч у воротах чи ні. Для початківців використовують мінімальну товщину, це приблизно 1-2 мм. Така пара буде довго вам служити, але липкість в них майже відсутня.

В професійних все навпаки - м’який латекс товщиною 3-4 мм, відповідно, з низькою зносостійкістю.

Буває також два типи поверхонь долоні: гладкі та рельєфні. Рельєфні призначаються для жорстких поверхонь. Гладкі – для професійного використання на м’яких полів.

Крій

Розрізняють декілька типів кроїв. Це Roll Finger, Negative, Flat та Hybrid.

Трохи детальніше про кожен з них.

Roll Finger

Переважно вільного пошиття. Пальці тут округлої форми. Два середні мають шви з долонею. Наявна велика площа фіксації.

Negative

Щільна посадка на руку. Добре відчувається м’яч. Усі шви є внутрішніми. Це додає елегантності та акуратності зовнішньому виду.

Flat

Традиційний крій. Шви знаходяться ззовні. Вільна посадка. Добре підходить для літнього періоду за рахунок наявних вентиляційних вставок між пальцями.

Hybrid

Це поєднання усіх трьох кроїв в один. Є найпопулярнішим серед голкіперів. Майже усі відомі бренди створюють воротарські рукавиці з цим кроєм.

Також зустрічаються й інші крої, створені за рахунок комбінацій основних типів. Зустрічаються вони рідше.

Розмір

Кожна модель має свою індивідуальну сітку розмірів, тому бажано знати розмір своє руки в сантиметрах. Розмір визначають за шириною та обхватом. При вимірі до кінчиків пальців потрібно додавати 1-2 см, щоб ваша рука була вільна в середині. Це впливає на зносостійкість, адже чим тісніше сидять, тим швидше зношуються й рвуться. Переважно розміри бувають від 3 – до 12. Деякі бренди випускають ще й розміри з половинками (3, 3.5, 4, 4.5, …), це допомагає краще підібрати розмір. Хоча різниця та в декількох міліметрах, й майже не відчувається.

Фіксація

Вона залежить від якості латексу на долонях. Чим дешевші воротарські рукавиці, відповідно й латекс, тим гірша фіксація, проте краща зносостійкість. Тому професійні воротарі часто міняють своє екіпірування, адже користуються лише рівнем ПРО. М’який якісний німецький латекс товщиною 4 мм буде добре фіксувати м’яч за рахунок хорошої липкості. Тоді, коли в дешевого та тонкого вона майже відсутня.

Наш магазин рекомендує звернути увагу на декілька моделей з високим рівнем фіксації та якістю. Це RG Snaga Aqua, Redline Total Black, Sells Wrap Pro Cyclone.

Захисні вставки

Деякі моделі мають спеціальні вставки для захисту пальців від травм при ловлі м’яча. Створені переважно з пластику і вшиваються в тильну сторону. Кисть в таких рукавицях згинати важко.

Задля хорошої посадки, рекомендується брати розмір на половину більший.

Зазвичай, ними користуються лише діти. Для професіоналів є можливість знімати та вставляти захисні вставки перед грою чи тренуванням.

Ми рекомендуємо на тренуваннях воротарям грати в рукавицях з цими вставками, аби уникнути травм.

Підсумувавши, виділимо наступне:

  • для ідеальної посадки на руку впливає правильно підібраний розмір руки;
  • для вашого комфорту обирайте лише зручний для вас крій;
  • пам’ятайте, що чим м’якший та кращий латекс, тим менша його зносостійкість;
  • для вашої безпеки та уникнення травм, на тренуваннях краще використовувати захисні вставки на воротарських рукавицях;
  • ціна завжди залежить від якості.