Чи задумувались ви коли-небудь скільки часу витрачають футболісти на тренування? Скільки зусиль докладено, щоб ми могли спостерігати за хорошими вміннями та технічними прийомами?
Щоб завжди бути у відмінній формі доводиться постійно тренуватись. Звичайно, будь-які регулярні тренування потребують спеціального обладнання. Саме завдяки футбольному інвентарю, можна відпрацювати прийоми, фінти, техніки, а потім з легкістю демонструвати їх на полі. Тому для професійного старту, перше, що необхідно - купити футбольний інвентар, адже саме він задасть хороший напрямок на перемоги в майбутньому.
Обов’язковий футбольний інвентар
Є речі без яких футбол просто неможливий. Мова йде про обов'язковий футбольний інвентар. За його відсутності ми б не могли спостерігати за жодним футбольним матчем. То що ж входить в футбольний інвентар?
Обов'язковий інвентар для гри складається з:
-
м’яча;
-
воріт з сіткою;
-
свистка арбітра;
-
штрафних карток;
-
секундоміра;
-
кутових прапорців;
-
перекидного табла з рахунком;
-
табла з заміною гравця.
М’яч - це основний атрибут на полі, без якого неможливий жоден матч, адже саме ним здійснюється гра. Чим краще футболіст володіє м'ячем, тим більше шансів здобути перемогу над суперником. Наступне, без чого не обходиться жодне протистояння - це ворота з сіткою. Саме вони є тим місцем, де ведеться найзапекліша боротьба. Захисники намагаються стримати атаку суперника, а форварди дійти до цілі і забити необхідний всій команді гол.
Свисток арбітра - це такий собі звуковий сигнал, який повідомляє про порушення правил, призначення штрафного чи кутового ударів, або ж про отримання карточки. Будь-який матч розпочинається та закінчується по свистку судді. Картки слугують способом попередження або вилучення футболіста, який веде агресивну гру або порушує правила.
Секундомір - ще один атрибут арбітра. Він використовується для точного визначення часу матчу. Завдяки йому суддя засікає час тайму і перерви, а також секундоміром вимірюється скільки часу було витрачено на заміну гравців або інші зупинки, які виникали під час гри. Так рефері, може точно призначити додатковий час.
Кутові прапорці встановлюються з 4 різних сторін поля та вказують на його границі. Через свою гнучку стійку, при зіткненні з футболістом вони не наносять травми. Щоб бути в курсі забитих і пропущених голів - необхідне перекидне табло з рахунком. Інколи, замість табла, використовують електронний екран. Табло заміни гравця, також використовується в футболі. На ньому демонструється номер футболіста, який виходить на поле.
Тренувальний інвентар
Популярність футболу робить цей вид спорту найбільш конкурентним, адже хто не хоче зайняти місце в Прем'єр-лізі? У зв'язку з цим футболістам в незалежності від їхнього статусу доводиться багато тренуватись, щоб залишатись на вершині або ж щоб її підкорити. Саме тому, щоб збільшити ефективність тренування і підготувати спортсменів до футбольних матчів використовують тренувальний футбольний інвентар.
Тренування потребують куди більше футбольного інвентарю, ніж сам ігровий процес. Завдання тренувального обладнання - створити складні ситуації для гравця, які збільшують ефективність тренування, розвивають навички та вміння, а також покращують виносливість та реакцію.
До тренувального інвентарю відносяться:
-
бігові бар’єри;
-
обважнювачі для ніг;
-
ремні для тренування;
-
м'яч для набивання;
-
тренувальні кольца;
-
еспандери для ніг;
-
балансувальні платформи;
-
стінки для відбиття м'яча.
Бігові бар’єри потрібні для того, щоб створити перешкоди на шляху футболіста. Вони являють собою вигнуту металеву трубу, висота якої 15, 30, 45 см. Тренування з бар’єрами допомагає гравцю розвинути навички стрибків на швидкості, що сприятиме в грі уникнути підніжок суперників.
Обважнювачі для ніг - це ще один необхідний елемент в тренуваннях, адже саме завдяки їм, можна розвинути швидкість, силу та витривалість. Обважнювачі - це спеціальні манжети, всередині наповнені піском або ж металевими пластинами, які фіксуються на ногах. При одяганні обважнювачів збільшується навантаження на залучені в тренуванні групи м'язів, що дозволяє розвинути чимало необхідних навичок.
Ремні для тренування необхідні для того, щоб з'єднати двох спортсменів. Ремінь фіксують на поясі двох гравців, де один повинен бігти, а інший - противитись і залишатись на місці, створюючи цим самим певну перешкоду для свого напарника. Це допомагає розвинути силу і швидкість.
Для того щоб відпрацювати техніку і координацію використовують м'яч для набивання. Цей м’яч відрізняється від звичайного тільки тим, що до нього закріплений шнур. Шнурок повертає м’яч назад після кожного удару. Наступне це - тренувальні кольца. Їх розкладають на полі і використовують як бар'єри для бігу. Футболіст повинен перестрибнути кожне кільце.
Якщо бажаєте збільшити свою виносливість та силу удару, то необхідно використовувати еспандери для ніг. Еспандери - це еластичне кільце, яке виготовлене з резини. Завдяки цьому снаряду виконуються вправи на опір (стискання або розжимання).
Рівновага для футболіста так само важлива, як і сила удару чи швидкість, тому для прокачки цього навика використовують балансувальні платформи. Гравець встає на платформу, яка має вигляд півсфери і намагається тримати рівновагу паралельно виконуючи рухи з м'ячем. Для того щоб відпрацювати точність ударів, а саме точність попадання, досить часто використовують стінку для відбиття ударів. Гравці попадають в стінку, яку встановлюють на полі і при попаданні м’яч повертається назад.
Завдяки вище перерахованому інвентарю можна отримати максимум ефективності від тренувань, покращити свої навички, опанувати чимало технік та розвинути необхідну реакцію.