З усіх гравців футболу, саме воротарю належить найбільше елементів екіпірування. Йому необхідно більше уваги приділити спортивному одягу та, звісно, подбати про захист рук. Саме воротарські рукавиці вважаються головним атрибутом голкіпера. Мабуть усі знають, що чим краща модель, тим якісніша робота на воротах.

Будь яке екіпірування потребує уваги та догляду, проте атрибут воротаря потребує цього в два рази більше. Особливо, якщо хочемо аби він служив довше.

Що потрібно зробити аби збільшити термін служіння вашого екіпірування? Наш магазин виділив для голкіперів 5 основних порад.

 

1. Вибір воротарських рукавиць

Аби обрати для себе правильну модель, яка принесе лише комфорт та успіх, варто звернути увагу на декілька характеристик. Спершу визначитись з розміром, адже розмірні сітки багатьох виробників різняться між собою. Правильно вимірявши руку в сантиметрах, менеджер кожного магазину зможе підібрати саме вашу модель. Важливо не забувати про вподобання кожного, адже декому до вподоби щільне облягання руки, а хтось надає перевагу вільному простору всередині. Але пам’ятайте, що в надто тісних моделях шви розійдуться швидше і ви ризикуєте в найважливіший момент залишитись з дірявими рукавицями, а у надто вільних – швидше появляться складки та потертості.

Важливим критерієм є тип поверхні на якій ви граєте. Зверніть увагу, що для різних покриттів створені різні моделі. Наприклад, модель з рельєфним покриттям зроблена спеціально для твердих полів.

 

2. Догляд перед початком використання

Зазвичай усі новенькі пари покриті спеціальними засобами, які дозволяють магазинам зберігати їх довгий термін, при цьому їх властивості не зміняться. Проте перед їх використанням необхідно ретельно змити цей захисний шар вручну. Найкраще це зробити за допомогою теплої води. Це робити варто до того часу, поки вода не стане чистою. Якщо найближчим часом ви не збираєтесь їх використовувати, змивати захист не варто, так як латекс швидко засихає та втрачає свої властивості. Або ж просто тримайте їх завжди у вологому стані (час від часу змочувати водою).

 

3. Миття та зберігання

Після кожної гри чи занять потрібно мити робочу зону, навіть якщо вам здається, що на долонях немає бруду. Адже латекс складається з натуральних м’яких матеріалів, в які потрапляє багато пилу, через що поверхня втрачає липкість та швидко старіє. Теж саме відбувається і з внутрішньої сторони в результаті виділення вашого поту. Тому важливо слідкувати за чистотою вашого екіпірування.

Якщо у вас обмаль часу до наступної гри, ризикувати миттям не варто. Можна протерти вологою серветкою чи лише злегка змити водою долоні.

Миючі засоби краще всього не використовувати, вони пришвидшують сухість. Є засоби, створені спеціально виробниками рукавиць, проте ними також не варто часто користуватись (лише при значних забрудненнях).

Також виробники не рекомендують використовувати пральні машини. Це шкодить структурі матеріалів і зменшує зносостійкість.

Після прання злегка вижимайте воду. При сильному викручуванні може розійтись шов, розтягнутись чи порватись матеріал.

Сушіть лише при в природних умовах не використовуючи батареї чи інші нагрівальні прилади. Забезпечте повну відсутність сонячних променів. При повному висиханні тримати краще всього в спеціальній сумці.

 

4. Турбота

Перед початком матчу робоча зона має бути вологою. Обережно одівайте та знімайте рукавиці, адже розірвати їх швидким ривком дуже легко. При падінні воротарі часто торкаються газону долонями. Краще буде опиратись лише на кулаки, особливо, коли газон є твердим. Також не варто висіти на перекладині.

 

5. Заміна екіпірування

Рекомендується мати дві пари: одні – для тренувань, інші – для ігор. Це збільшить їх зносостійкість. Для постійних тренувань не обов’язково мати професійну модель, адже велике навантаження швидко зіпсує м’яку текстуру модель рівня ПРО.

Якщо дотримуватись усіх цих порад, ваші рукавиці прослужать довше й принесуть вам більше задоволення від гри.